Címdokumentumok térképe – hogyan használjuk?
 
A térkép JAVA (1.4.x.x vagy újabb) futtató környezetben jeleníthető meg. Kérjük ellenőrizze, szükség esetén telepítse és engedélyezze böngészőjében a Java modult. Amennyiben nem jelenik meg a térkép és Microsoft Windows operációs rendszert használ, látogassa meg a
 webhelyet. (Az oldal angol nyelvű.)
 
Az egyes címdokumentumok jobb felső sarkához illesztett CÍMDOKUMENTUMOK TÉRKÉPE feliratra kattintva elindul – teljes képernyős új ablakban – a grafikai megjelenítő program. Középütt az éppen tanulmányozott dokumentum címe látható, körülötte arany sugarak vezetnek az ezen dokumentumhoz közvetlenül kapcsolódó dokumentumok felé. A távolabbi kapcsokat szürke vonalak mutatják. A térkép a - és + gombokkal kicsinyíthető és nagyítható, a · és a  o segítségével középre, illetve az ablak méretéhez igazítható, a nyilakra kattintva pedig az ablakon belül teljes tartalmában mozgatható. A Ki/Be gomb a jobb felső sarokban lévő navigációs ablakot és az un. "élsímítást" kapcsolja ki/be. Alapértelmezés: bekapcsolva.
(FONTOS: utóbbi kikapcsolt állapotában a térkép megjelenítése lényegesen kisebb grafikai teljesítményt igényel, így gyorsabb mozgatást tesz lehetővé. Szerényebb teljesítményű gépek esetén /Pentium-III alatti kategória/ célszerű kikapcsolni!)
 
Kattintsunk valamely új címre (a · gomb segítségével a cím középre hozható); újabb kattintás vagy a <<HTML megnyitja a megfelelő dokumentumot. A dokumentumok és a térképek között a szokásos módon (vissza/tovább) lehet közlekedni.

A grafikai megjelenítő program az Explorer böngészőre optimalizált. Ajánlatos a böngészőből a korábbról tárolt fájlokat minél gyakrabban kitörölni. Az Explorerben pl.: Eszközök ® Internetbeállítások ® Ideiglenesen letöltött fájlok ® Fájlok törlése (teljes helyben tárolt tartalom törlése). – Ugyanezen a beállítási helyen érdemes a »Beállítások«-nál is »A tárolt lapok újabb verzióinak keresése« opciót »A lap minden megtekintésekor«-ra állítani.

A program még fejlesztés alatt áll. Buktatókra számítanunk kell – kérjük, hogy megfigyeléseiket osszák meg velünk, írjanak az enc@phil-inst.hu címre.
© 2003. MTA